Artykuły

Właściwości i receptura kosmetyków dla skóry po 50 roku życia

Skóra dojrzała charakteryzuje się zanikiem żywego naskórka, czego objawem jest jej ścieńczenie. Dojrzała cera może być szorstka i przesuszona, co jest wynikiem zmniejszonego wydzielania łoju oraz zmiany składu macierzy skórnej, która jest odpowiedzialna za prawidłowe nawilżanie. Skóra dojrzała staje się bardziej wrażliwa na słońce i inne czynniki zewnętrzne.

vichy.jpg

Kondycja cery po 50. roku życia ulega pogorszeniu w związku ze zmniejszeniem aktywności hormonalnej. Skóra po okresie menopauzy potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Wymaga stosowania kremów, które zapewniają nie tylko doskonałe nawilżenie, ale jednocześnie przywracają gęstość i wspomagają regenerację tkanek. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów zawierających estrogeny. Cechują się działaniem miejscowym, dlatego nie powodują zmian hormonalnych. Oddziałują wyłącznie na skórę, likwidując negatywne skutki zaburzeń gospodarki hormonalnej towarzyszące menopauzie. Charakterystyczną cechą skóry dojrzałej jest silne przesuszenie, dlatego zwykłe kremy nawilżające mogą okazać się niewystarczające, zwłaszcza w przypadku skóry suchej.

 

Pogorszenie stanu skóry jest związane z utratą gęstości i nawilżenia oraz zanikiem włókien kolagenu, elastyny i cząsteczek GAG. Objawia się głównie w postaci zniekształcenia owalu i proporcji twarzy oraz utraty zdrowego blasku. Najwłaściwszym wyborem są kremy, których receptura opiera się na naturalnych składnikach, zwłaszcza starannie wyselekcjonowanych olejkach. Ponadto, krem powinien zawierać glicerynę, która zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry.

 

Wybór odpowiedniego kremu do pielęgnacji skóry dojrzałej jest bardzo istotny. Utrata gęstości skóry powoduje stopniowe wiotczenie rysów twarzy, a przesuszona skóra staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne (np. mróz, wiatr, słońce). Sprawia wrażenie cienkiej i matowej, co uwidacznia zmarszczki i sprzyja powstawaniu nowych. Właściwie dobrany krem wspomaga tworzenie naturalnej bariery ochronnej w postaci wodno-lipidowego płaszcza oraz zapewnia intensywne odżywienie cery.

 

Klasycznym przykładem preparatów przywracających gęstość skóry po okresie menopauzy są specjalne kremy dla kobiet po 50 roku życia, np. Neovadiol Magistral marki Vichy. Ich receptura opiera się na optymalnym połączeniu masła karite, oleju szafranowego

i otrębów ryżowych. Dodatkowo formuła została wzbogacona olejkami witalnymi, które głęboko odżywiają i nawilżają skórę, zapobiegając jej przesuszeniu. Linia preparatów jest polecana dla wszystkich typów skóry, w tym zwłaszcza skóry wrażliwej.

źródło: vichy.plKalendarz

Poprzedni miesiąc czerwiec 2017 Następny miesiąc
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2


Najnowszy numer

e-wydanie